Pięciu naszych w kadrze Polski na ME!

2016-01-15 12:23

Zobacz gdzie będziesz mógł zobaczyć naszych zawodników podczas ME 2016.


15 stycznia rozpocznie się historyczny turniej w naszym kraju – Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej mężczyzn. Rywalizację najlepszych drużyna na Starym Kontynencie będzie można śledzić w czterech miastach – Gdańsk (Ergo Arena), Katowice (hala Spodek), Wrocław (hala Stulecia) i Kraków (Tauron Arena). W imprezie wystąpi także wielu przedstawicieli naszego klubu. W każdym mieście, w którym rozgrywany będzie turniej zobaczymy przedstawiciela Vive Tauron Kielce!

W barwach reprezentacji Polski zagra w grupie A – Kraków (Tauron Arena). Przeciwnikami naszego zespołu narodowego w grupowej rywalizacji będą: Francja, Macedonia i Serbia. W „biało-czerwonych” barwach w Euro 2016, zobaczymy aż pięciu zawodników Vive Tauron Kielce: Karol Bielecki, Krzysztof Lijewski, Piotr Chrapkowski, Michał Jurecki i Sławomir Szmal. Popularny „Kasa” jest kapitanem polskiej reprezentacji. 

Harmonogram meczów reprezentacji Polski (Kraków):

15.01 (piątek) godz. 20:30 – Polska – Serbia

17.01 (niedziela) godz. 20:30 – Polska – Macedonia

19.01 (wtorek) godz. 20:30 – Polska – Francja


Manuel Strlek i Ivan Cupić znaleźli się w składzie reprezentacji Chorwacji. Skrzydłowi Vive Tauron Kielce mają już bogate doświadczenie w kadrze swojego kraju. Zawodnicy są ważnymi ogniwami zespołu selekcjonera Zeljko Babicia. Chorwacja będzie rywalizować w grupie B – Katowice (hala Spodek) z Islandią, Białorusią i Norwegią.

Harmonogram meczów reprezentacji Chorwacji (Katowice):

15.01 (piątek) godz. 16:00 – Chorwacja – Białoruś

17.01 (niedziela) godz. 18:15 – Chorwacja – Norwegia

19.01 (wtorek) godz. 20:30 – Islandia – Chorwacja

Najwięcej przedstawicieli naszego klubu, poza reprezentacją Polski, zobaczymy w grupie C – Wrocław (hala Stulecia). Jednym z nich będzie Tobias Reichmann. Popularny „Ippe” znalazł się w składzie kadry Niemiec na Mistrzostwa Europy w Polsce. Skrzydłowy naszego klubu będzie miał okazję zmierzyć się na parkiecie z klubowymi kolegami.

Harmonogram meczów reprezentacji Niemiec:

16.01 (sobota) godz. 18:30 – Hiszpania – Niemcy

18.01 (poniedziałek) godz. 20:30 – Niemcy – Szwecja

20.01 (środa) godz. 17:15 – Niemcy – Słowenia

W tej samej grupie rywalizować będzie Hiszpania w składzie z Julenem Aginagalde. Od kilku lat obrotowy mistrzów Polski jest podstawowym zawodnikiem swojej reprezentacji. Hiszpańska kadra podobnie jak Niemcy, zagra w grupie C rozgrywanej we Wrocławiu.

Harmonogram meczów reprezentacji Hiszpanii:

16.01 (sobota) godz. 18:30 – Hiszpania – Niemcy

18.01 (poniedziałek) godz. 18:15 – Słowenia – Hiszpania

20.01 (środa) godz. 20:00 – Hiszpania –Szwecja

W grupie C z Julenem i Tobiasem rywalizować będzie także Uros Zorman. Playmaker „żółto-biało-niebieskich” znalazł się w składzie słoweńskiej kadry. Nasz zawodnik pełni również funkcję kapitana zespołu narodowego i jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników  w zespole.

Harmonogram meczów reprezentacji Słowenii:

16.01 (sobota) godz. 20:45 – Słowenia – Szwecja

18.01 (poniedziałek) godz. 18:15 – Słowenia – Hiszpania

20.01 (środa) godz. 17:15 – Słowenia – Niemcy

W grupie D, która swoje mecze będzie rozgrywać w Gdańsku zagra m.in. reprezentacja Węgier z trenerem Talantem Dujszebajewem. Szkoleniowiec mistrzów Polski pełni także funkcję selekcjonera „Madziarów”. 

 

 

 

 

 

 


ostatnie wideo